layout()->tour ;?>
پنج شنبه 30 مرداد 1393 ساعت: 15:27

6 راه‌کار پیشنهادی برای مشکل روشن نشدن کامپیوتر

اگر لپ تاپ شما روشن نمی‌شود، هول نکنید. این درست که ممکن است مشکل جدی باشد ولی این هم هست که به احتمال زیاد مشکل از جایی است که خودتان هم می‌توانید آن را برطرف کنید. در این مطلب ما به شما 6 روش تعمیر لپ تاپی که بوت نمی‌کند را آموزش می دهیم.
چهارشنبه 29 مرداد 1393 ساعت: 22:09

رسکیو دیسک چیست؟ چگونه آن را بسازیم؟ چگونه برای تعمیر کامپیوتر از آن استفاده کنیم؟

اگر کامپیوتر شما به ویروسی آلوده شده است و یا اگر فایل‌های ویندوز ایراد پیدا کرده‌اند و سیستم بوت نمی شود، چکار می‌کنید؟ پیشنهاد ما Rescue Disk است و در این مطلب به شما آموزش می دهیم که رسکیو دیسک چیست و چگونه آن را بسازید و چگونه با استفاده از آن کامپیوترتان را تعمیر کنید. البته تمامی لینک‌های لازم برای دانلود انواع آن را نیز یکجا جمع کرده‌ایم.
يكشنبه 19 مرداد 1393 ساعت: 20:35

جلوگیری از بازیابی اطلاعات در گجت فروخته شده: چگونه تمامی اطلاعات را به صورت کامل پاک کنیم؟

در حوزه‌ی سخت افزار سرعت تغییرات بالاست و اگر شما نیز از گوشی، تبلت، لپ تاپ یا هارد اکسترنال قدیمی خود خسته شده‌اید و قصد فروش آنرا دارید، فراموش نکنید که قبل از فروش حتما به صورت کامل تمامی اطلاعات آن را پاک کنید. در این مطلب به صورت مفصل و جداگانه توضیح می‌دهیم که روش درست پاک کردن اطلاعات در انواع گوشی‌ها و تبلت‌ها با سیستم عامل‌های مختلف چیست.
يكشنبه 2 شهريور 1393 ساعت: 21:12

5 راه حل برای خنک نگه داشتن کامپیوتر

کامپیوترها به سیستم خنک کننده نیاز دارند تا بتوانند گرمای تولید شده توسط اجزای سیستم را از بین ببرند. گرمای بیش از حد (overheating) می تواند به سخت افزار کامپیوتر آسیب برساند و یا شرایط پی سی را ناپایدار سازد. درست است که در پی سی های مدرن اگر گرما از حدی بیشتر باشد، سیستم خاموش می‌شود ولی مخصوصا اگر سیستم را خودتان سرهم کرده‌اید یا CPU را اوورکلاک (overclock) کرده‌اید، حتما فکری به حال گرمای تولید شده بکنید.
شنبه 3 خرداد 1393 ساعت: 17:17

چند روش ساده برای سالم نگه داشتن کامپیوتر

رسیدگی خیلی مهم است. خیلی از ماها این مورد را در مورد خودمان رعایت می‌کنیم اما نسبت به بسیاری از تکنولوژی‌های اطرافمان خیلی بی اهمیت هستیم. درست همانطور که با مسواک زدن دندان‌هایتان و یا تمیز نگه داشتن خانه، از بوجود آمدن مشکلاتی پیشگیری می‌کنید، کمی جلوگیری کردن از مشکلات ساده‌ی کامپیوتری می‌تواند از هدر رفتن پول زیادی جلوگیری کند. و درست مانند هر موقعیت سخت دیگر، داشتن کمی اطلاعات از پیش، هر چند کم، می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.وقتی به مدت زمانی که روزانه پای کامپیوتر می‌گذرانیم فکر می‌کنیم، از دست زدن به آن احساس وحشت می‌کنیم چون می‌ترسیم خراب شود و به دردسر بیوفتیم. اما دقیقاً همین کار است که گاهاً باعث ایجاد دردسر بیشتر می‌شود. قرار نیست همه متخصص کامپیوتر باشند اما با چند راهکار ساده و روزمره، می‌توانید کامپیوتر خود را از مشکلات زیادی دور نگه دارید.در این مطلب، به راهکارهایی
شنبه 20 ارديبهشت 1393 ساعت: 17:57

تفاوت بین لپ‌ تاپ، نوت ‌بوک، نت ‌بوک و اولترابوک چیست؟

تا چند سال قبل در دایره‌ی واژگان مربوط به تکنولوژی، فقط دو واژه برای انواع کامپیوتر وجود داشت. کامپیوتر و لپ تاپ.منظور از کامپیوتر همان دسکتاپ (desktop) یا کامپیوتر رومیزی بود که به غلط کامپیوتر خوانده می‌شود چون درواقع این اسمی است برای تمامی دستگاه‌هایی که کار پردازش اطلاعات را انجام می دهند. دسکتاپ‌ها برای اولین بار در سال 1971 (1350( وارد بازار شدند.
سه شنبه 17 تير 1393 ساعت: 21:10

چگونه بفهمیم مشکل کامپیوتر ما سخت افزاری است یا نرم افزاری؟

کامپیوترتان درست کار نمی‌کند – کند شده است، برنامه‌ها دائم از کار می‌افتند و مشکل صفحه‌ی آبی را دارید؟ آیا مشکل از سخت افزار کامپیوتر شماست یا صرفاً با مشکلی نرم افزاری روبرو هستید که خودتان می‌توانید از پسش بر بیایید؟خب تشخیص این مساله ممکن است کمی سخت باشد. در واقع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری ممکن است علائم یکسانی داشته باشند –به عنوان مثال صفحه‌ی آبی، ممکن است در نتیجه ‌ی یک مشکل سخت افزاری و یا نرم افزاری بوجود آمده باشد.
چهارشنبه 6 فروردين 1393 ساعت: 08:14

روش صحیح راه‌اندازی پی سی

وقتی که یک سیستم جدید سرهم کرده‌اید یا وقتی که بر روی سیستم قدیمی ویندوز جدید نصب کرده باشید، فکر نکنید که با راه‌اندازی ویندوز دیگر کار تمام است.می‌توانید سیستم را همانطور که هست استفاده کنید ولی با انجام فقط چند کار ساده، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پی سی فرز و چابک و در سازگاری کامل با سخت افزار خواهد بود و فعلا تا مدتی مشکلی پیش نخواهد آورد.
يكشنبه 3 فروردين 1393 ساعت: 22:51

بایوس (BIOS) چیست و کی از آن استفاده کنیم؟

بایوس در کامپیوتر شما برای کارکرد آن اساسی و ضروری است، هرچند که در پشت صحنه باقی می‌ماند. با خواندن این مقاله درمی‌یابید که این نرم ‌افزار مخفی چه کاری می‌کند و چرا ممکن است روزی نیاز داشته باشید که به آن دسترسی داشته باشید.
يكشنبه 6 بهمن 1392 ساعت: 00:16

چگونه هارد درایو خود را به یک درایو بزرگتر ارتقا دهیم

یک هارد درایو جدید برای کامپیوتر قدیمی خود خریده اید. اما چگونه می‌توانید ویندوز، برنامه‌ها و فایل‌های خود را به درایو جدید انتقال دهید؟نمی‌توانید درایو قدیمی را بردارید، درایو جدید را نصب کنید و انتظار داشته باید که ویندوز بالا بیاید. بلکه قبل از آن، باید همه چیز را به همراه خود ویندوز، به درایو جدید انتقال دهید. انجام این کار، سخت نیست اما چندان آسان هم نیست.
چهارشنبه 25 دی 1392 ساعت: 21:56

چگونه فایل ها را بعد از حمله نرم افزارهای مخرب بازسازی کنیم؟

با ورود یک برنامه مخرب کامپیوتری، دسترسی به اسناد و فایل های مهم مختل گشته و با پیامی مبنی بر درخواست پول، برای بازگرداندن فایل هایتان مواجه می شوید. در این وضعیت کامپیوتر شما آلوده به برنامه مخرب ransomware شده است و مشکل آفرین خواهد بود.حال چگونه می توان فایل ها را بدون هیچ پرداختی بازگرداند؟
جمعه 20 دی 1392 ساعت: 21:26

افزایش سرعت مرور وب بوسیله میانبرهای کیبرد vimium

استفاده از کیبرد بدون کلیدهای میانبر برای کاربر بسیار خسته کننده می باشد، در اینجاست که نقش برجسته کلیدهای میانبر خود را نشان می دهد. البته به خاطر سپردن لیستی از دستورات کیبرد به همان اندازه ی تغییر دست ها از کیبرد به موس و برگشت دوباره خسته کننده می باشد.