layout()->tour ;?>
شنبه 3 خرداد 1393 ساعت: 21:19

بزرگ‌ترین دایناسور جهان

سه سال پیش خانواده‌ای روستایی در آرژانتین متوجه چیزهایی در زمین خود شدند. به موزه دیرین شناسی (paleontological) منطقه خبر دادند و مشخص شد که آن مکان یک سایت دیرین شناسی خارق‌العاده است.
دوشنبه 8 ارديبهشت 1393 ساعت: 09:42

برج پادشاهی (Kingdom Tower) بلندترین برج دنیا خواهد شد.

عربستان سعودی امروز عملیات ساخت طبقات بلندترین برج دنیا به نام «برج المملكة» را در جده شروع کرد. هزینه‌ی ساخت این برج دویست طبقه یک میلیارد و دویست میلیون دلار و بلندی آن 1000 متر خواهد بود.
يكشنبه 31 فروردين 1393 ساعت: 21:45

خانه‌ی درختی Baobed

سالهاست که به دیدن خانه‌های درختی مختلفی عادت کرده‌ایم ولی خانه‌ی درختی Baobed چند قدم جلوتر است. این کپسول قابل حمل برای یک نفر (یا حداکثر دو فرد صمیمی و نزدیک به هم!) طراحی شده است و هم به صورت آویزان از درخت و هم بر روی زمین برای کمپینگ قابل استفاده است.
سه شنبه 26 فروردين 1393 ساعت: 18:12

تحریک اعصاب نخاعی، بهبود ناتوانی حرکتی

در سال 2011، راب سامرز 25 ساله توانست به کمک تکنیکی با نام "تحریک الکتریکی اپیدورال نخاعی" توانایی حرکت محدود در پاهای خود را، هر چند بطور موقت، بدست آورد. حالا در یک مطالعه‌ی جدید، سامرز به همراه سه مورد آزمایش دیگر که همگی فلج هستند، با استفاده از این تکنولوژی نتایج امیدوار کننده‌ای از خود نشان داده‌اند.
دوشنبه 18 فروردين 1393 ساعت: 12:44

15 عکس زیبا از برج ایفل در اینستاگرام

برج ایفل روز دوشنبه 125 سالگرد بازدید عمومی خود را جشن خواهد گرفت. این بنا که به یادبود سازنده‌ی آن، گوستاو ایفل، نامگذاری شده است، یکی از محبوب‌ترین سوژه‌های عکاسی در پاریس است.
چهارشنبه 13 فروردين 1393 ساعت: 22:53

اولین پیوند جمجمه‌ی پرینت سه-بعدی به یک زن

جمجمه ای‌ که به روش سه بعدی پرینت شده بود، جایگزین قسمت بالایی جمجمه‌ی زنی 22 ساله شد. این بیمار از عوارض شدید بیماری‌ای که باعث ضخیم شدن جمجمه می‌شود، رنج می‌برد. این عمل جراحی، اولین مورد در نوع خود محسوب می‌شود.از پرینت سه بعدی پیشتر نیز در صنعت پزشکی برای پرینت فک پایین، پروتز‌ها و حتی سلول‌ها استفاده شده است. در این مورد خاص، جمجمه‌ای بصورت سه بعدی مختص این بیمار طراحی و بصورت یکپارچه پرینت شد و در سر این بیمار قرار گرفت
سه شنبه 12 فروردين 1393 ساعت: 15:25

باکتری ای که شکلات می خورد و از قلب محافظت می کند

دانشمندان کشف کرده اند که یک نوع باکتری در معده هست که شکلات را تخمیر و به آزاد شدن یک ترکیب مفید ضدتورمی که برای قلب خوب است منجر می شود.
سه شنبه 12 فروردين 1393 ساعت: 15:04

ویروس سی هزار ساله زنده شد

دانشمندان فرانسوی ویروسی را که سی هزار سال در زمین‌های یخ بسته سیبری (پرمافراست) غیر فعال بوده با گرم کردن آن، فعال کردند و این ویروس توانایی بیماری‌زایی‌اش را دوباره بازیافته است.
شنبه 9 فروردين 1393 ساعت: 20:34

پدری که پسرش را به بامزه‌ ترین ستاره‌‌ی اکشن تبدیل کرد

یک پدر خیلی باحال، رویاهای اکشن فرزندش را به واقعیت تبدیل کرد.انیماتور کمپانی Dreamworks بنام دنیل هاشیموتو کانالی در یوتیوب بنام Action Movie Kid ایجاد کرده و در آن ویدئوهای کوتاهی از پسرش جیمز منتشر می‌کند. اما استفاده‌ی این پدر از جلوه‌های ویژه، این ویدئوها را تبدیل به چیزی فراتر از ویدئوی ساده‌ی خانگی کرده است.
چهارشنبه 6 فروردين 1393 ساعت: 08:11

کشف مکانیزم تنظیم مجدد ساعت بدن

ساعت بدن، برای هر کارمند شیفتی و مسافری که وارد محدوده‌ی زمانی جدید می‌شود، دردسرساز است. درست است که این ساعت توسط عوامل خارجی مانند نور و غیره قابل تنظیم است اما مدت زمان طول کشیدن این مساله، در افراد متفاوت است. حالا دانشمندان موفق به کشف مکانیزمی شده‌اند که سرعت سازگاری افراد با شرایط زمانی جدید را کنترل می‌کند.
دوشنبه 4 فروردين 1393 ساعت: 14:25

چرا شکلات برای سلامتی مفید است؟

مدت‌ها است که فواید شکلات (مخصوصا شکلات تلخ) برای سلامتی مشخص شده است ولی دلیل آن مشخص نبود. اخیرا دانشمندان دانشگاه دولتی لوییزیانا در آمریکا جواب را یافته‌اند: میکروب‌های روده‌ای.
شنبه 2 فروردين 1393 ساعت: 13:27

کانکت‌ ترین آدم دنیا!

فکر می‌کنید سروکله زدن با اینباکس و یا یک گوشی هوشمند خسته کننده است؟کریس دنسی (Chris Dancy) 45 ساله به‌عنوان کانکت‌ترین آدم دنیا شناخته می‌شود. در هر لحظه 300 تا 700 سیستم در حال اجرا دارد که اطلاعات مربوط به زندگی او را در هر لحظه ضبط می‌کنند.