دوشنبه 30 تير 1393, 17:15

چگونه بازی 2048 را برنده شویم؟ + لینک دانلود

چگونه بازی 2048 را برنده شویم؟ + لینک دانلود

بازی 2048 یک بازی مفرح و سرگرم کننده از ژانر معمایی (puzzle) است و ترکیبی از دو بازی دیگر است. یکی 1024 که رایگان بود و دیگری یک اپلیکیشن پولی به نام Threes که برای iOS نوشته شده بود. این بازی انصافاً یکی از بهترین بازی‌ها است ولی متاسفانه خیلی هم سخت است. در این مطلب روش و چگونگی برنده شدن در این بازی را توضیح خواهیم داد.

اگر اهل بازی‌های اندرویدی هستید: « 23 بازی برتر و رایگان در سال 2014  » را بخوانید.

نحوه‌ی بازی
خیلی ساده است و رمز موفقیت اعتیادآورترین بازی‌ها نیز همین سادگی آن‌ها است. کاشی‌ها را در جهت‌های بالا، پایین، چپ یا راست حرکت دهید و وقتی دو کاشی که عدد یکسانی روی‌شان نوشته شده است به هم برسند، با هم ادغام می‌شوند و جمع آن دو عدد روی کاشی جدید ظاهر خواهد شد.
هدف از بازی این است که همین‌طور به ترکیب کاشی‌ها با هم ادامه بدهید تا به عدد 2048 برسید. به نظر بسیار آسان می‌رسد ولی پس از شروع بازی خواهید دید که اصلا هم آسان نیست و ما نیز به همین دلیل این مطلب را نوشته‌ایم تا شما را در حل این بازی کمک کنیم.

چطور برنده شویم؟
کمی که بازی کنید و کلیات بازی را درک کنید دیگر آماده‌ی این هستید که یک استراتژی تعیین کنید و بازی را برنده شوید. روش‌های زیادی برای برنده شدن در این بازی وجود دارد ولی مدل محبوب ما تکنیک گوشه است.
چهار گوشه در این بازی داریم. یکی را انتخاب کنید و تا آخر هم همان گوشه را در نظر داشته باشید. گوشه‌ی محبوب من سمت چپ و بالا است. بالاترین عددی که دارید را به گوشه بفرستید و تا آخر نیز بالاترین عدد را همان‌جا نگه دارید.

چند نکته دیگر را هم بهتر است رعایت کنید:

ممکن است مانند عکس بالا حالتی به وجود بیاید که مجبور باشید بزرگ‌ترین عدد را از گوشه جابه‌جا کنید. عیبی ندارد ولی ممکن است نتوانید دوباره آن را به گوشه برگردانید. در این حالت اگر قبلاً بالاترین عدد در یکی از گوشه‌های بالایی بود، باز هم سعی کنید عدد را در بالاترین ردیف نگه دارید.
سعی کنید فقط در یک جهت حرکت کنید. اگر بالاترین عدد را در یکی از گوشه‌های بالا نگه داشته‌اید، پس اصلاً به سمت پایین سوآیپ نکنید و برعکس.
البته تکنیک گوشه تضمین صددرصدی برای بُرد نیست ولی اگر اهل این بازی باشید و این روش را هم رعایت کنید، به احتمال زیاد خواهید توانست بازی را ببرید.

لینک دانلود بازی 2048 برای اندروید
لینک دانلود بازی 2048 برا iOS